Ptt Kart Şifre Alma, Ptt Kart Şifresini Unuttum Nasıl Alabilirim?

Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerini güncelleyen Ptt kart sahibi iseniz muhtemelen yeni PttKart şifresi nasıl alınır? Ptt Kart şifresini unuttum alma yöntemleri nelerdir? Bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? gibi sorular aklınıza takılmıştır. Tüm soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

PTT kısa adıyla bilinen Posta ve Telgraf Teşkilatı, 2013 yılı itibariyle Anonim Şirketi olarak hizmetlerine devam etmektedir. Geleneksel posta hizmetlerinin yanında bu gün artık bankacılık, e-ticaret, kargo gibi farklı alanlarda da hizmet vermektedir.

ptt kart şifresi alma, unutulan pttkart şifresi alma

Ptt Kart nedir?

PttKart, çeşitli işlemlerde kullanılmak üzere posta çeki hesap sahibi müşterilerine vermiş olduğu bir karttır. PttKart sahibi olanlar Pttmatikler ve diğer bankaların bankamatiklerinden hesap gözlem ve para çekme işlemlerini gerçekleştirebir. Fatura ödemelerini rahatlıkla yapılabildiği gibi yurtiçi ve yurtdışı ödemelerde bu kartla yapılabilmektedir.

Ptt Kart şifresi nasıl alınır?

PttKart sahibi olabilmek için öncelikle bir posta çeki hesabının olması gerekmektedir. Eğer hesaba bağlı bir PttKart sahibi olduysanız şifre almak için birkaç yönteminiz bulunuyor. PttKart şifre alma işlemini Ptt şubelerinden, müşteri hizmetlerinden temsilci aracılığıyla veya Pttmatiklerden gerçekleştirebilirsiniz.

Ptt şubesinden PttKart şifresi alma

Ptt nin her ilde çok geniş bir şube ağı bulunuyor. En yakın Ptt şubesine giderek görevliden PttKart şifresi talep edebilirsiniz. Şifre alma işlemini gerçekleştirebilmek için gişe görevlisi sizden nüfus cüzdanı ve PttKarınızı isteyecektir.

PttKart şifresini telefonla alma

Ptt müşteri hizmetleri telefonu olan 444 1 788 numarasını arayarak şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için mutlaka sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarasının güncel olması ve bu telefon ile aramanız gerekmektedir.

Pttmatik kullanarak PttKart şifresi alma

Herhangi bir Pttmatik kullanarak kolayca şifre alınabilmektedir. Kartı Pttmatike taktıktan sonra şifre işlemlerine girilmesi gerekmektedir. Şifre girildikten sonra sisteme kayıtlı cep telefonuna bir onay maili gönderilir. Bu nedenle PttKart şifre alma işlemi sırasında cep telefonunun da bulunması gerekmektedir.

Unutulan PttKart şifresi nasıl alınır?

PttKart şifresini unuttuysanız yukarıda yeni şifre almak için kullanılan yöntemlerden birini yapmanız yeterli olacaktır. Şifre yenileme işlemi sırasında cep telefonunuzun yanınızda bulunmasına dikkat etmelisiniz.

Ptt müşteri hizmetleri telefon numarası

Bir çok farklı alanda hizmet veren PTT, müşterilerinin işlemlerini daha hızlı yapabilmesi ve doğru bilgiye hemen ulaşabilmesi için çağrı merkezi ile hizmet vermektedir. 444 1 788 numarayı arayarak ptt müşteri hizmetleri temsilcisine ulaşabilirsiniz.

PttKart blokesi nasıl kaldırılır?

Birden fazla yanlış şifre girme, şüpheli işlem gibi herhangi bir nedenle PttKart bloke olduysa yukarıda belirttiğimiz Ptt çağrı merkezini arayarak şifre bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1 yorum
  1. Serap Kalbim diyor

    Pttden aldığım bankamatik kartımın şifresini unuttum. Telefonla tekrar kart şifresi almak istiyorum. Ama bir türlü beceremedim. Bana yardımcı olurmusunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.